Говорячи про цілісність файлової система (ФС) Lustre, слід розділяти дві її складові -- цілісність базових файлових системи (backing file systems), які зберігають всі дані Lustre, та власне логічну цілісність файлової системи, доступної користувачам. Базова ФС є варіантом ext3/ext4, і для ї перевірки використовується спеціальний варіант e2fsck. Перевірка цілісності ФС Lustre як цілого здійснюється спеціалізованою програмою, lfsck.
В нормі потреб для додаткових перевірок базових файлових систем немає. Вона залишається цілісною, завдяки використанню журналювання. Єдиний виняток, коли перевірка e2fsck необхідна -- ситуації, в яких журналювання безпомічне, такі як апаратні збої, помилки вводу-виводу, тощо. Взагалі, згідно документації ("27.1 Recovering from Errors or Corruption on a Backing File System", Lustre 2.0 Operations Manual), Lustre здатна справитися з більшістю неузгодженостей, що можуть виникнути, і потреба користуватися e2fsck/lfsck виникає рідко.
Однак іноді потреба (чи бажання :) виконати перевірку таки є. Як це зробити для невеликих Lustre-систем описано нижче. Чому саме невеликих? Їх простіше вимкнути як ціле, перевірити і запустити знову. З великими системами зробити так важче. Так ось, проблема мінімізації недоступності Lustre чи окремих її частин під час перевірок тут не має особливо високого пріоритету.