четвер, 19 вересня 2013 р.

Книги по C++ -- деякі конкретні рекомендації

Класика.
В попередній частині ми говорили про те, як вибирати книги по С++. Тут пропоную конкретний список рекомендацій. Він ні в якому випадку не є повним чи вичерпним. Його призначення --- дати (самі знаєте, кому ;) рекомендації, які книги використовувати для навчання, із чого вибирати.

Книги для початківців


середа, 18 вересня 2013 р.

Книги по C++ -- загальні міркування

(с)  Chetan Gole
Останнім часом часто доводиться рекомендувати підручники по C++ людям, які тільки починають вивчення цієї, дуже мною любимої, але, все ж, складної, мови. 

Вирішив підсумувати свої міркування --- як вибирати та запропонувати список конкретних книг, щоб, замість повторювання --- просто скеровувати сюди. 

Зрозуміло, що в міркуваннях є доля суб'єктивності. Хоча, базуються вони на поглядах (і діагнозах) гуру С++ --- явно не сам придумав! Є дуже багато спрощень --- пост і так завеликим виходить.

Справа в тому, що проблема вибору книг для вивчення С++ складна. Чому? Тому що дуже багато зовсім-зовсім поганих --- відверто шкідливих; багато ніяких. І зовсім мало, у відносній частці, хороших.  C++ --- складна. Спільнота програмістів виробила правила, як ту складність використовувати на користь своїй роботі. Однак більшість авторів книг про це нічого не знають. Крім того, мові минуло 30 років, проягом яких вона активно розвивалася. Книги виходили та застарівали. Так ще й частина забули вийти з епохи 90-х. Відкриваєш книгу 2003-2005-2008 років: MS-DOS, десь на горизонті Windows, far i near вказівники... Бррр! Ще одна поширена хвороба --- забути, що крім Visual C++/Borland CBuilder/ще чогось, існують інші компілятори та середовища.

четвер, 12 вересня 2013 р.

LADEE в дорозі

(c) NASA
На днях вирушила до Місяця чергова експедиція --- LADEE. LADEE означає Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer. Тобто, вивчатиметься атмосфера Місяця та ситуація із пилом в його околицях. Місяць? Атмосфера? Так. Певна атмосфера, чи, швидше --- екзосфера, у нього є. Правда, тиск біля поверхні всього 10 наноПаскаль, одна десяти-трильйонна  від тиску Земної. Або порядку \(10^5\) частинок на кубічний сантиметр днем, \(10^4\) --- вночі, проти \(2.7\cdot 10^{19}\) для Землі. Склад -- водень, гелій, неон та аргон, йони натрію та калію. Практично для будь яких цілей це -- ідеальний вакуум. Див. також вікі, англійську чи російську.) Однак, з наукової точки зору розуміти процеси у ній важливо. Зокрема -- її походження та динаміку. Ефекти, які керують такими екзосферами, можуть бути важливими для розуміння виникнення та еволюції інших атмосфер (які "зверху" такі ж розріджені --- МКС літає в схожих умовах), зокрема і нашої власної.


четвер, 5 вересня 2013 р.

Curiosity, минув рік на Марсі --- дуже коротко

(с) JPL
На жаль, з одного боку -- із часом дуже зле, з іншого особливо цікавого поки нічого не відбувається (або поки не публікується), а доступних джерел інформації в Інтернеті багато. Тому дуже коротко, лише їх огляд.

Список джерел


Коротко про