пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Книги по C++ -- список літератури

Завдяки Українському Католицькому Університету маю можливість розповідати про сучасний С++ дуже хорошим слухачам -- нашим студентам, представникам компаній тощо. Написаний раніше, в 2013-му, якраз для таких розповідей, список літератури: "Книги по C++ -- деякі конкретні рекомендації", встиг помітно застаріти. З того часу відбулося багато змін в С++ та відповідній екосистемі: вийшло ще два стандарти С++14 і С++17, а С++11/С++14 нарешті ввійшов у (широку) практику. Та й мої погляди на вибір літератури з того часу теж трохи змінилися. Тому вирішив написати новий.
Суміжний текст, "Загальні міркування", (крім природного врахування нових стандартів), залишається актуальним.
В принципі, всі згадані книжки можна знайти  в Інтернеті. Але посилань не наводитиму. Якщо дуже критично -- пишіть.

Українських перекладів жодної із них не існує, або я не зміг знайти... На російськомовні варіанти книг часто даю посилання із магазину "Гіада" у Львові. Я з ними ніяк не афілійований (ну, крім того, що іноді книжки там купляю), але цей магазин мені подобається, крім того, єдиний у своєму класі у Львові -- не хотілося б, щоб його спіткала доля аналогічного у 5-му корпусі Політехнічного.

Англомовні -- або на авторську сторінку, або на Амазон чи іншого видавця.
Мушу зізнатися, не всі із цих джерел -- книг, посилань, я прочитав акуратно, від початку до кінці. Тому могли затесатися неоднозначні, які мені цю неоднозначність не встигли показати. Про можливість такого наголошуватиму в описі джерела. Також, є ряд джерел, про які мені точно відомо -- у них є виражені негативні елементи, однак є і щось варте уваги -- про це теж писатиме.

Карта С++17 від Алена С++. Клікабельно!