Ще одна казочка, від іншої дівчини, на цей раз -- студентки. Відповідно, рівень та складність викладу -- вищі, казочка -- далеко не для всіх. Але повчальна!
Так вийшло що я цікавлюся безліччю речей, але так ні в чому не став професіоналом. Однак впорядкувати думки та поділитися ними з друзями та знайомими іноді хочеться.
субота, 26 січня 2013 р.
середа, 23 січня 2013 р.
Прощання з 2012-м
Дивився перед Новим роком я на свій RSS (через який читаю блоги), і вкотре зауважую традицію підводити підсумки року -- хто по життю, хто по блогу. :-) Вирішив і собі спробувати. На жаль, чисельні технічні проблеми відклали написання не тільки після НР, але й після Старого НР, але зовсім викинути все ж шкода. :-)
четвер, 10 січня 2013 р.
Казочка про гідру -- Guest post
На жаль, під Новий Рік вся моя техніка почала на мене ображатися. Добре, що хоч не вся одночасно, даючи можливість частково компенсувати. Однак поповнення затримуються. Навіть прощання з минулим роком застрягло. :-)
В той же час, один мій товариш, дівчинка, яка зараз готується до ЗНО, зокрема -- вивчаючи біологію, за мотивами безсонної ночі, написала невеличку казочку. Вирішив поділитися нею:
В той же час, один мій товариш, дівчинка, яка зараз готується до ЗНО, зокрема -- вивчаючи біологію, за мотивами безсонної ночі, написала невеличку казочку. Вирішив поділитися нею:
субота, 22 грудня 2012 р.
Curiosity, місяць четвертий
![]() |
| Хлоровані похідні метану, виявлені SAM. Деталі в тексті (c) NASA / JPL / GSFC |
Коли ми покинули Curiosity, він ще тільки готувався внести перший зразок ґрунту в SAM.
Перш ніж рухатися далі, зауважу: мені лінь кожного разу розшифровувати всі ці абревіатури, типу SAM, MRO, REMS і т.д., та й, якщо це робити, текст стане непотребно довгим. Тому, зустрівши їх, звертайтеся, будь ласка до попереднього поста "Марс - MSL Curiosity" та посилань там. У ньому детально описано компоненти марсохода, їх будову та призначення.
Ще одне зауваження -- текст внизу, в значній мірі, робота компілятивна, оригінального матеріалу мало. На жаль, жорстоко бракує часу самому поколупатися в архівах "сирих" фото...
Перш ніж рухатися далі, зауважу: мені лінь кожного разу розшифровувати всі ці абревіатури, типу SAM, MRO, REMS і т.д., та й, якщо це робити, текст стане непотребно довгим. Тому, зустрівши їх, звертайтеся, будь ласка до попереднього поста "Марс - MSL Curiosity" та посилань там. У ньому детально описано компоненти марсохода, їх будову та призначення.
Ще одне зауваження -- текст внизу, в значній мірі, робота компілятивна, оригінального матеріалу мало. На жаль, жорстоко бракує часу самому поколупатися в архівах "сирих" фото...
середа, 12 грудня 2012 р.
Місяць -- орбіти чужих світів
| "Луна-10", разом із орбітальним блоком (вверху) та власне штучний супутник (внизу) (с) "Советская космонавтика: Фотоальбом", 1981 |
СРСР зміг завоювати ще одне "вперше" -- вперше вивів космічну станцію на орбіту іншого небесного тіла. Хоча епоха лідерства, особливо -- безумовного (з точки зору обивателів), добігала кінця, але інерція -- страшна сила :-) Попереду було ще багато видатних, в тому числі -- не перевершених до цих пір, досягнень. При чому, не тільки формальний (як "Луноходи" -- єдині телекеровані роботи на Місяці), так і фактично (посадки "Венер" не повторені ніким, проби "Піонера-Венера", які випадково пережили посадку не рахуємо).
Для того, щоб завоювати пріоритет у виходу на орбіту нашого природного супутника, використали вже відпрацьований і відносно надійний блок Е-6, який забезпечив м'яку посадку на Місяць, замінивши посадочний апарат на "бочку з приладами", "найпростіший супутник Місяця". Назвали цю конструкцію Е-6С. Успіху передував лише один невдалий запуск -- 1 березня 1966 року станція застрягла на опорній орбіті, була обізвана (секретність...) Космос-111, і 3-го березня впала назад.
четвер, 29 листопада 2012 р.
Міграція OSS в Lustre
Іноді виникає потреба перенести дані з OSS кудись. Оце "кудись" залежить від мотивів перенесення. OSS може потребувати обслуговування, може заплановано апгрейд. Він може бути в аварійному стані, і дані слід терміново з нього забрати. І тому подібне.
Процедура такої міграції в Lustre є, вона добре описана в документації, доволі проста та надійна. Хоча, звичайно, страшно :-). Довелося робити її на практиці. Нижче описано міграцію з OSS на прикладі нашої системи, нічого суттєво нового, в порівнянні із документацією немає, просто "приклад з життя".
понеділок, 12 листопада 2012 р.
Вступ до технології CUDA
7 листопада 2011 року, рік тому, я розповідав про CUDA на семінарі нашого інституту, присвяченому суперкомп'ютерним обчисленням. Однак, з того часу ніяк не вдавалося зібратися запостити розповідь тут. Цього року під час того ж семінару, знову повернувся до теми CUDA, акцентуючи увагу на готових рішеннях -- бібліотеках. Паралельно усвідомив, що відтягувати далі не варто.
Презентація доповіді 2011-го року можна скачати тут. Звичайно, з того часу вона встигла вже дещо застаріти. Нова, яка містить скорочений та оновлений варіант попередньої доповіді, плюс розповідь, із прикладами, про деякі бібліотеки CUDA -- тут. І одна і друга містить певну кількість помилок та неточностей. Побачите їх -- пишіть мені!
Ліцензія, як і всіх матеріалів у цьому блозі, якщо не сказано іншого -- Creative Commons Attribution ShareAlike.
Ліцензія, як і всіх матеріалів у цьому блозі, якщо не сказано іншого -- Creative Commons Attribution ShareAlike.
Перейду до того, що розповідалося. Текст нижче відповідає доповіді, писався так, щоб мені було зручно його промовляти, у наслідок чого не завжди підходить для представлення на письмі. Модифікував його зовсім трохи, тому сильно не гнівайтеся. :-)
Підписатися на:
Дописи (Atom)


